erb

Mesto
Topoľčany

   mr ico Mobilný Rozhlas
Zobraziť v prehliadači
 
title image

Zajtra bude zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch

14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch sa bude konať dňa 24. júna 2020 o 11:00 hodine vo veľkej zasadačke Mestského úradu Topoľčany. Súčasťou zasadnutia bude aj voľba hlavného kontrolóra mesta Topoľčany. Pozvánku a kompletný program zasadnutia sú k dispozícii na webe mesta Topoľčany. 

Pozrieť program

Kúpalisko otvoríme

Vzhľadom na veľké množstvo občianskych podnetov, ako aj prisľúbenú pomoc štátu sme sa rozhodli nájsť spôsob, ako umožniť otvorenie letného kúpaliska túto sezónu. Otvorenie je plánované na 10.júla. Otváracie hodiny budú nasledovné:

PO - PI: 11:00 - 19:00
SO - NE: 10:00 - 19:00

V prevádzke budú všetky bazény, detské ihrisko aj športoviská, sprístupnený nebude tobogán ani skákací hrad. Nezabúdame ani na platné hygienické a kapacitné opatrenia. Veríme, že počasie bude letu priať a kúpalisko sa stane príjemným spestrením pre Topoľčancov počas horúcich dní. 

Starý cintorín je virtuálny

Mesto Topoľčany predstavuje ďalšiu novinku. Starý cintorín v Topoľčanoch je odteraz súčasťou portálu cintoriny.sk. Záujemcovia môžu nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, pozrieť si polohu hrobu na digitálnej mape, čo ocenia najmä príležitostní návštevníci a vzdialení príbuzní, ktorí si chcú uctiť pamiatku zosnulého.
Portál ponúka aj možnosť pozrieť si fotografiu náhrobku a dokonca aj zanechať odkaz, alebo položiť viruálny veniec či kyticu.
Chybné dáta hláste prosím priamo na správu pohrebiska: sona.sramkova@topolcany.sk

Prejsť na web

Práce na cyklotrasách práve začali

V polovici júna sa začali stavebné práce na realizácii 1. etapy projektu "Podpora budovania cyklistickej infraštruktúry v meste Topoľčany". Ide o projekt schválený v roku 2018, podľa ktorého budú na existujúcich komunikáciách vyznačené trasy pre cyklistov.

Pri aktualizácii projektu v roku 2019 bolo nutné pristúpiť k úpravám z dôvodu zistenia viacerých nedostatkov, ktoré sa týkali najmä výstavby cyklomosta. Projekt nerátal ani s opravou asfaltového povrchu na komunikáciách, ktoré boli v nevyhovujúcom stave. Mestské zastupiteľstvo preto pristúpilo k úprave rozpočtu, z ktorého sa nakoniec časť podarilo ušetriť.

Vyznačovacie a stavebné práce sa budú uskutočňovať na uliciach Bernolákova, Krušovská, Tribečská, J. Jesenského a P.O.Hviezdoslava smerom k rieke Nitra. Ušetrené prostriedky sme vyčlenili na opravu povrchov na uliciach J. Jesenského a Tribečskej. Súčasne so stavebnými prácami sa uskutoční aj výstavba cyklomosta na druhom brehu rieky Nitra.

Lehota výstavby projektu je 300 kalendárnych dní. Počas týchto stavebných prác bude v niektorých úsekoch čiastočne obmedzený pohyb osôb aj automobilov. Stavebný materiál bude dočasne zložený v blízkosti záhradkárskej oblasti.

Cieľom výzvy je zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy na celkovom počte prepravených osôb. Momentálne sa zaoberáme aj otázkou zdieľania bicyklov so stanovišťami na stanici a pri priemyselnom parku, aby projekt nadobudol zmysel pre občanov, ktorí budú cyklotrasu využívať.
 

Radnica slávnostne privíta novoronencov

Mesto Topoľčany pripravuje pre najmenších obyvateľov slávnostné uvítanie detí do života. Bude nám cťou privítať medzi občanmi tých, ktorí budú formovať tvár nášho mesta.    

Na slávnostný obrad môže novorodenca narodeného v roku 2020 prihlásiť rodič, resp. zákonný zástupca dieťaťa, ktorý má trvalé bydlisko v Topoľčanoch. Nezabudnuteľný okamih v kruhu najbližších bude novému obyvateľovi Topoľčian pripomínať plaketa mesta Topoľčany a jeho meno bude zároveň zapísané do pamätnej knihy mesta.

Slávnosť uvítania detí do života sa bude konať v obradnej sieni mesta Topoľčany dňa 30.6.2020 o 14:00 hod.

Prihlášku je potrebné vypísať a poslať najneskôr do 25.6.2020 e-mailom na adresu: matrika@topolcany.sk, alebo poštou na adresu:  Mesto Topoľčany  - matričný úrad, Nám. M.R. Štefánika 1/1, 955 01 Topoľčany, alebo priniesť osobne na matriku (vstup A, č. dverí 111). Po doručení prihlášky vás budú kompetentní pracovníci kontaktovať kvôli udeleniu súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Stiahnuť prihlášku

Materské školy počas leta

Vážení rodičia, pozrite si prehľad, ako budú otvorené materské školy v Topoľčanoch počas letných prázdnin. 

 

Právna poradňa bude 1.7.

Bezplatná právna poradňa, ktorá sa koná každú poslednú stredu v mesiaci, je tento mesiac z personálnych dôvodov presunutá na 1.7.2020. Prosíme záujemcov, aby sa vopred telefonicky objednali na čísle 038 /5340 254.

 

Kde sa práve kosí

Tento týždeň prebieha kosba na týchto uliciach:
23.6.2020: sídlisko  Mravenisko
24.6.2020: Nový cintorín

 

Natrite nám TO

Máte nápad, ako skrášliť svoje okolie? Nepáči sa vám hrdzavé zábradlie alebo lavička pred domom, a dokážete si ju opraviť svojpomocne? Požiadajte mesto o materiál na opravu a my vám ho zdarma poskytneme. Požiadať môžete e-mailom: peter.brlos@topolcany.sk.  

 

Nenechajte si TO ujsť

Pozrieť facebook Galérie

Koncert študentov na námestí

Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša a Mesto Topoľčany vás pozýva na spevácky koncert študentov na Námestí M.R.Štefánika. 

štvrtok 25.6.2020 o 15:00

Tešíme sa na vás. 

Pozrieť program

Nástupište 1-12: Vernisáž Prvá vlna

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 Topoľčany pozýva na spoločnú výstavu študentov Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach

Názov výstavy: Prvá vlna

v piatok 26.6. 2020, 18:00

Autori: Dávid Galovics, Sára Némethová, Mária Maxová, Patrícia Čechová, Eva Mária Moleková, Tamara Almášiová, Beata Jevčíková, Jana Cselényiová

Kurátor: Oto Hudec

Koncert: Rudy a Zrúdy live /SK

Výstava študentov Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach predstavuje atypickú zbierku diel nielen pre priestor, ale aj pre samotných študentov. Pôvodne plánované sympózium na mieste zmenilo svoj charakter vďaka príchodu pandémie koronavírusu. Študenti, tak ako aj iní umelci a ľudia v rôznych zamestnaniach boli nútení zostať doma a tvoriť v rámci obmedzených možností. Zmenila sa mierka, forma aj obsah prác. Priestory školských ateliérov a tvorba v študentskej komunite bola nahradená domácim prostredím a vzťahom s rodinou. Množstvo prác preto prirodzene reaguje na tému karantény- paradoxne, životné obmedzenie, ktoré sme zdieľali ako spoločnosť všetci prinieslo novú kvalitu do výtvarných prác, ktoré sa svojou témou stali univerzálne, blízke širokému publiku.

Prejsť na web

Udialo sa TO

Kultúrne leto odštartované

Minulý týždeň odštartovalo kultúrne leto v Topoľčanoch koncertom folkpopovej kapely Nová Stopa na námestí. Koncerty vám budú spríjemňovať posedenia na námestí počas celého leta. 

Voľný čas

Súťažná omaľovánka

Vymaľujte si relaxačnú omaľovánku Bilikovej vily, topoľočianskej národnej kultúrnej pamiatky. Táto secesná vila je dielom Jozefa Bilika z rokov 1906 - 1919.
Obrázok si môžete stiahnuť a vytlačiť, vyfarbiť podľa vlastnej fantázie a odovzdať v kancelárii prvého kontaktu na mestskom úrade, alebo poslať e-mailom na adresu lenka.savarova@topolcany.sk do 31.8.2020. Tri najlepšie kresby odmeníme.  

Prajeme vám príjemný relax. 

Stiahnuť omaľovánku
Viac o súťaži
title image