Mesto
Topoľčany

 Viac noviniek

Nezobrazuje sa Vám E-mail správne? Zobraziť v prehliadači

title image

Úradné hodiny počas sviatkov

Oznamujeme občanom, že kancelária prvého kontaktu aj matričný úrad sú aktuálne z karanténnych dôvodov zatvorené. Overovanie listín ani pokladňa nie sú k dispozícii. Na podaj pošty môžete využiť schránku v zádverí kancelárie prvého kontaktu. 

Stravné lístky pre dôchodcov je možné prevziať v kancelárii 110, tel: 038/5340 110 (Opatrovateľská služba). 

Od 31.12.2020 do 5.1.2021 budú zatvorené všetky pracoviská mestského úradu. Svoje úradné záležitosti budete môcť vybaviť od 7.1.2021.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Odberové miesta na antigénové testovanie

Antigénové testovanie v Topoľčanoch je dostupné aj počas vianočných prázdnin, v pracovných dňoch. Informáciu ohľadom možnosti testovania v Galérii mesta Topoľčany dňa 2.1.2021 zatiaľ nie je možné potvrdiť, informovať budeme prostredníctvom sociálnych sietí. 

Odberové miesto SANAS Pod kalváriu pracuje prostredníctvom časeniek, ktoré sa vydávajú o 9:45. Tehotné ženy a deti budú vybavené aj bez časenky. 

 

Chcete sa pridať do tímu mestskej polície?

Mesto Topoľčany vyhlasuje osobný pohovor na obsadenie pracovného miesta príslušníka/príslušníčky mestskej polície. Termín na doručenie podkladov je 11.1.2021 o 12:00.

 

Sociálny taxík dočasne nepremáva

Oznamujeme občanom, že sociálny taxík z organizačných dôvodov dočasne nepremáva. Plánované spustenie služby je 11.1.2021. Občania nad 65 rokov môžu využiť MHD zdarma.

 

Používanie pyrotechniky počas sviatkov

Tento rok nám situácia nedovolila pripraviť novoročné oslavy, ku ktorým patrí ohňostroj. Ten sme sa rozhodli zrušiť nielen z finančných dôvodov, ale aj zo solidarity voči ľuďom, ktorí v poslednom období prišli o veľkú časť svojich príjmov.

 
Prosíme aj vás, aby ste zvážili nákup a používanie pyrotechniky v tomto období. Existuje množstvo spôsobov, ako svoje financie investovať zmysluplnejšie: Napríklad na fungovanie útulku pre zvieratá, alebo na pomoc ľuďom v núdzi. Dobrý skutok vo vašom vnútri zanechá dobrý pocit, ktorý zahreje viac ako výbuchy svetiel. 

Ak sa predsa len rozhodnete použiť zábavnú pyrotechniku, nezabudnite, že jej používanie je v zmysle všeobecného záväzného nariadenia mesta Topoľčany č. 7/2016 povolené len na vybraných priestranstvách v posledný deň v roku. 

Nech sa rozhodnete príchod Nového roka stráviť akokoľvek, želáme vám, aby rok 2021 bol naplnený šťastím a pohodou a aby vám nikdy nechýbalo zdravie a dobrá nálada.  

Pozrieť pravidlá používania pyrotechniky
Titulná obrázok
 
 

  Stiahnuť aplikáciu

  Nastavenie vašeho účtu