Mesto
Topoľčany

 Viac noviniek

Nezobrazuje sa Vám E-mail správne? Zobraziť v prehliadači

title image

Od januára cestujete v Topoľčanoch komfortnejšie

Mestskú autobusovú dopravu (MAD) považujeme za dôležitý prvok občianskej vybavenosti. Záleží nám na tom, aby bola modernou službou a reflektovala vaše potreby.


Od 1.1.2021 je novým poskytovateľom služby MAD v Topoľčanoch spoločnosť Freibus SLOVAKIA s.r.o.
V priebehu roka 2021 bude dodaných 5 nových autobusov, ktoré budú čiastočne nízkopodlažné a bezbariérové, takže budú dostupné aj pre ZŤP a rodiny s kočíkmi. Autobusy budú vybavené kamerovým systémom, elektronickými informačnými tabuľami a klimatizáciou. Samozrejmosťou je aj súlad s najnovšími emisnými normami.
Lístok si budete môcť zakúpiť pomocou smartfónu. Výhodou bude aj pevná cena služby na toto obdobie, ktorú bude možné zmeniť len pri nárastoch miest, inflácie a podobne.


Navyše, počas prvých troch mesiacov roka 2021 je mestská autobusová doprava pre cestujúcich zadarmo. Pre seniorov nad 65 rokov zostane bezplatná aj po tomto termíne.
Veríme, že nové výhody budú dobrým impulzom, aby modernejšie a zelenšie mestské cestovanie vyskúšali aj tí z vás, ktorí MAD doteraz nevyužívali.


Od 1.4.2021 bude dopravca jazdiť podľa nového cestovného poriadku, ktorý bude viac reflektovať potreby cestujúcich, pričom bude zabezpečená obslužnosť častí mesta, ktoré v súčasnej dobe nie sú pokryté mestskou autobusovou dopravou. Cestovný poriadok platný od 1.1.2021 si môžete pozrieť na našom webe. Pripomíname, že vzhľadom na aktuálnu situáciu a pretrvávajúce dištančné vyučovanie v školách premáva MAD do odvolania v  režime školských prázdnin. 

Pozrieť cestovný poriadok MAD Topoľčany

Mesto Topoľčany počas lockdownu

Vzhľadom na uznesenie vlády č. 808 z 31.12.2020 a z dôvodu ochrany verejného zdravia v aktuálnej vážnej epidemiologickej situácii funguje mestský úrad v Topoľčanoch do 24.1.2021 v nasledovnom režime:

  • Budova úradu je verejnosť uzatvorená, vrátane kancelárie prvého kontaktu, podateľne, pokladne, matriky a ohlasovne pobytu. Služba overovania listín nie je dostupná.
  • Schránky na príjem pošty sú umiestnené na nádvorí mestského úradu a pri stálej službe mestskej polície (z Ulice Cyrila a Metoda) od 8:00 do 15:00. 
  • Pokladňa nie je dostupná. Úhrady sú prijímané iba bezhotovostne na účet mesta Topoľčany: SK23 0200 0000 0000 0022 7192.
  • Agenda všetkých odborov je zabezpečená. V štandardnom pracovnom čase od 8:00 do 15:00 je možné spojiť sa telefonicky so všetkými pracoviskami úradu, vedúci odborov sú k dispozícii aj na mobilných telefónnych číslach podľa telefónneho zoznamu.
  • K dispozícii je aj koronalinka na čsle: 038 / 5340 102
Viac informácií

Odberové miesta na antigénové testovanie

V Topoľčanoch je aktuálne k dispozícii 6 mobilných odberových miest na antigénové testovanie. Dve z nich (Galéria a SANAS Pod kalváriou) pracujú so systémom časeniek, ktoré je možné získať priamo na odberovom mieste v čase uvedenom v prehľade, v deň testovania. Bez časeniek budú vybavení zdravotnícki pracovníci, seniori nad 75 rokov, tehotné ženy a deti do 13 rokov. 


Odberové miesta Lekáreň Pilulka a SWOT v OC JUH pracujú systémom objednávok, ktoré je možné získať na www.korona.gov.sk. Bez objednávok budú v odberovom mieste SWOT v OC JUH vybavení iba občania s výmenným lístkom od lekára, preukazom ZŤP a tehotné ženy. 

Požiadať o vyšetrenie v objednávkovom formulári

Právne konzultácie sú zrušené

Oznamujeme občanom, že z dôvodu zákazu vychádzania budú konzultácie Centra pre právne poradenstvo dňa 19.1.2021 zrušené.

 

Dobrá správa pre cyklistov i chodcov

Opravili sme chátrajúcu lávku cez potok Chotina.  Zvary sú nanovo pospájané, lávka môže ďalej slúžiť svojmu účelu.

 

Ako fungujú materské školy v Topoľčanoch?

Od 11.1.2021 otvorilo mesto Topoľčany osem tried v materských školách pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti rodičov, ktorým vyplýva z povahy práce, že ju nemôžu vykonávať z domu.
Podľa prieskumu sme zriadili na každej materskej škole jednu alebo dve zberné triedy. Tieto triedy sú zriadené vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Topoľčany, okrem MŠ Veľké Bedzany.

V základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Topoľčany sú zriadené školské kluby podľa záujmu zo strany rodičov. 

Zabezpečenie cyklomostu

Prosíme občanov o rešpektovanie zákazu vstupu na cyklomost cez rieku Nitra, ktorý bude platný do jeho kolaudácie. Ďakujeme.

 

Koľko nás je?

V roku 2020 sa narodilo 212 obyvateľov Topoľčian a zomrelo 265 občanov. Celkovo má naše mesto 25 196 občanov. 

 
Titulná obrázok
 
 

  Stiahnuť aplikáciu

  Nastavenie vašeho účtu