Mesto
Topoľčany

 Viac noviniek

Nezobrazuje sa Vám E-mail správne? Zobraziť v prehliadači

title image

Asistované sčítanie obyvateľov začína 3. mája

Od 3.5. 2021 prebieha v našom meste asistované sčítanie obyvateľov. Pokiaľ ste sa doteraz nesčítali sami elektronicky, máte teraz možnosť sa sčítať pomocou asistenta, a to dvomi spôsobmi. 

1. Na kontaktnom mieste na Mestskom úrade v kancelárii prvého kontaktu (podateľňa) počas úradných hodín. Na kontaktnom  mieste sa môžete sčítať sami pomocou počítača, ktorý vám bude k dispozícii, alebo s asistenciou pracovníčky podateľne. 

2.  Pomocou mobilného asistenta sčítania, ktorý vás navštívi doma, v prípade, že o takúto službu požiadate na tel. linke 038/ 5340 104 alebo 038/ 5340 105 od 3.5.2021.

Pri telefonickom nahlasovaní požiadavky na mobilného asistenta uvediete vaše meno a priezvisko, adresu, na ktorej vás má mobilný asistent navštíviť a telefónne číslo, aby si mobilný asistent mohol s vami dohodnúť termín a čas návštevy.

Sčítať sa uvedenými spôsobmi môžete do 13.6. 2021.

V piatok upratujeme mesto. Pridajte sa tiež

Mesto Topoľčany si uctí deň Zeme jarným upratovaním a čistením mesta od odpadkov. Pridajte sa k nám v piatok 30. apríla 2021 od 9:00 do 13:00. Stretávame sa pred 9:00 na nádvorí radnice. Ochranné pomôcky a občerstvenie zabezpečíme všetkým prihláseným.
Pre prihlásenie vpíšte svoje údaje do formulára najneskôr do štvrtka 29. apríla, do 12:00.

Pokiaľ ste zamestnávateľ alebo inštitúcia a máte záujem zorganizovať si podobnú aktivitu so zamestnancami alebo študentmi vo svojom okolí, dajte nám o sebe vedieť: topolcany@topolcany.sk.

Účastníci podujatia sú povinní dodržiavať platné protipandemické opatrenia.

Chcem sa prihlásiť

Mestský úrad je otvorený

Vzhľadom na postupné uvoľňovanie pandemických opatrení oznamujeme, že od 19.4.2021 je Mestský úrad otvorený v štandardnom režime.

V zmysle vyhlášky ÚVZ SR 187/2021 a 175/2021 upozorňujeme klientov, že pri vstupe do úradu môže byť klient vyzvaný, aby sa preukázal certifikátorm o negatívnom teste nie starším ako 7 dní, alebo výnimkou v súlade so spomenutými vyhláškami. Zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest (nosa a úst) použitím respirátora kategórie FFP2, KN95 alebo N95. 

Pripomíname, že niektoré pracoviská sú zatvorené počas nestránkových dní, kedy spracovávajú administratívnu agendu.

Pozrieť úradné hodiny

Máme poslednú šancu: Hlasujme za projekt retro ihriska v Topoľčanoch

Hlasovanie už len do konca apríla!
V Topoľčanoch je viacero ihrísk, ktoré slúžili deťom dlhé desaťročia. Teraz dosluhujú, alebo nevyhovujú súčasným normám. Ich prebudovanie do vyhovujúceho stavu je pomerne zložité. Radi by sme však zachovali tie preliezky, ktoré je možné upraviť, a sústredili ich na jedno miesto. Deti tak získajú retro priestor na hranie, a rodičia miesto plné spomienok na detstvo. Ak sa nám to podarí, jedno takéto ihrisko s novými lavičkami a smetnými košmi vznikne na ulici Janka Matušku.

Čo treba urobiť?

Mesto Topoľčany zapojilo projekt Retro ihriska do výzvy Ahoj, krásne Slovensko. Počas celého apríla môžete za projekt hlasovať. Pokiaľ sa nám podarí umiestniť na prvých dvoch miestach, na ihrisku opravíme staršie preliezky, umiestnime naň ďalšie, dobudujeme doskočiská a mobiliár. Hlasovať môžete iba raz. Po zahlasovaní je potrebné svoj hlas potvrdiť kliknutím na odkaz v e-maili, ktorý vám bude doručený. Ak k hlasu pripojíte blok z nákupu konkrétnej značky čistiaceho prostriedku, bude váš hlas zdvojnásobený. Každý hlasujúci môže navyše získať od organizátora cenu. 

Topoľčany, hlasujme a zachovajme pre deti preliezky, na ktorých sme vyrástli aj my. Ďakujeme. 

Chcem hlasovať

Ako sa bude volať cyklomost v Topoľčanoch?

Nazvali by ste ho podľa známej osobnosti z nášho mesta? Podľa športovca, architekta, či niekoho celkom iného? Alebo skôr podľa miesta, kde sa nachádza?
Ak máte výborný nápad pre meno nového cyklomosta v Topoľčanoch, ktoré bude výstižné a nadčasové, podeľte sa s ním v našej ankete. Vaše návrhy čakáme do 16. mája 2021. Komisia z nich vyberie niekoľko najlepších, spomedzi ktorých si následne odhlasujete víťaza.
Návrhy môžete posielať do ankety v aplikácii Mobilný rozhlas.

Poslať návrh

Prebieha distribúcia rozhodnutí o miestnej dani a komunálnom odpade

Zamestnanci mesta  v období od 19.4.2021 do 31.5.2021 doručujú občanom mesta rozhodnutia o miestnej dani a komunálnom odpade na rok 2021. Rozhodnutia sa doručujú do vlastných rúk. V prípade, že poplatník nebude zastihnutý na adrese bydliska, rozhodnutie si môže prísť prevziať osobne na Mestský úrad Topoľčany - kancelária prvého kontaktu, Nám. M. R. Štefánika 1/1, Topoľčany v období od 1.6.2021 do 11.6.2021 počas úradných hodín.

Ak si rozhodnutie občan ani v tomto náhradnom termíne nevyzdvihne, bude mu následne doručované Slovenskou poštou.

Pokiaľ si aktivujtete svoju elektronickú schránku na portáli ÚPVS, môžete ľahko, z pohodlia domova, bez návštevy pošty prijať elektronicky poštu od mesta a vykonať potrebné úhrady.

Pozor, v prípade, ak si svoju elektronickú schránku aktivujete do 30. apríla 2021, dostávate sa do súťaže o zaujímavé ceny .

Dôležité : Na to, aby ste sa úspešne prihlásili na portál a mohli vstúpiť do elektronickej schránky,  je  potrebné vlastniť občiansky preukaz s elektronickým čipom (tzv. eID kartu). Občiansky preukaz musí mať aktivovanú Online eID funkciu, to znamená, že ste si k nemu definovali  bezpečnostný osobný kód (BOK). Ďalej je nevyhnutné vlastniť čítačku kariet, mať inštalovaný príslušný softvér – aplikáciu eID klient (slúži na prihlasovanie) a ovládače k čítačke kariet, ktoré sú k dispozícii v časti Na stiahnutie.

Ako sa prihlásiť do e-schránky

Zapojte sa do zberu kuchynského odpadu, vyplňte anketu a vyhrajte

Tento rok sa v meste Topoľčany zavádza zber kuchynského odpadu z bytových domov. Po úspešnom zavedení pilotného projektu v bytovom dome na Hviezdoslavovej ulici sme pripravení rozšíriť zber kuchynského odpadu aj do ďalších domácností. Prosíme vás preto o vyplnenie dotazníka, aby sme vám poskytli čo najpohodlnejší a najefektívnejší zber kuchynských odpadov. Traja z vás môžu navyše vyhrať ceny od mesta Topoľčany. Zapojiť sa môžete vyplnením a odoslaním dotazníka. Dotazník je k dispozícii v tlačenej forme aj v jarnom vydaní Radničných zvestí.

Vyplniť dotazník

Do práce stačí 21-dňový test, všade inde potrebujete 7-dňový

Okres Topoľčany sa v regionálnom covid automate nachádza v ružovej farbe. 

  • Núdzový stav predĺžila Vláda SR o 30 dní, od 29.4.2021 je zákaz vychádzania posunutý po 21:00.
  • Zamestnancom dochádzajúcim do zamestnania stačí test nie starší ako 21 dní.
  • Vstup občanov do povolených otvorených prevádzok (úrady, pošta, banka, záhradkárstva, zasielkovne a podobne) je povolený len so 7-dňovým testom, ak sa na nich nevzťahujú výnimky.
  • Povolený je pohyb medzi okresmi.
Viac informácií

Antigénové testovanie v Topoľčanoch

V Topoľčanoch je možné dať sa otestovať aktuálne v piatich MOM počas 7 dní v týždni. Ich zoznam spolu s odkazmi na objednávkový systém nájdete na našom webe. 

Pozrieť mobilné odberové miesta

Sledujte Ekotopfilm online

Klimatická kríza, vymieranie hmyzu, problematika moderných inteligentných miest v kontraste s divokou slovenskou prírodou. Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm vyráža na jarnú online tour s dokumentárnymi filmami, ktoré vám predstaví v slovenskej premiére. Sledovanie festivalu online je bezplatné!

Filmový program od 26.4.-30.4.2021 prináša rôzne témy. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery veľrýb v ich prirodzenom prostredí, sledujte nesmierne zaujímavý život motýľov Slovenska, navštívte tropický raj ostrova Bioko a skúmajte tajné životy mandrilov, odhaľujte skrytý život slovenskej divočiny, pozrite si kauzu vykorisťovania detí v čokoládovom priemysle, alebo si predstavte opustené mláďa v slovenskej prírode a dozviete sa či je potrebný ľudský zásah pre jeho záchranu.

Program:

Ut: 27.4.2021 19:00 Oko medveďa (48’)

St: 28.4.2021 19:00 Stratení králi Bioka (56‘)

Št: 29.4.2021 18:00 Múdrosť veľrýb (50’), 19:00 Motýle Slovenska (28’)

Pi: 30.4.2021 19:00 Mláďatá (13’)

Pozrieť online

Topoľčianski seniori, ukážte svoj talent

Všetkým tvorivým seniorom v Topoľčanoch vrátane poslucháčov Univerzity tretieho veku dávame do pozornosti možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže.

Univerzita tretieho veku Ekonomickej univerzity Bratislave sa zapojila do medzinárodnej súťaže s názvom Umenie pre novú etapu života, ktorú opäť pre seniorov vyhlásila Medzinárodná organizácia Univerzít tretieho veku AIUTA v spolupráci zo Svetovým kongresom turizmu pre seniorov WSTC v Číne. Najlepšie práce budú ocenené, víťazi jednotlivých kategórií budú pozvaní na študijný pobyt do Číny a všetky práce seniorov budú vystavené v prvom svetovo múzeu Univerzít tretieho veku v Čínskom meste Yantai.

Súťaž prebieha od februára do konca mája, kedy sa môžu seniori do jednotlivých kritérií súťaže prihlasovať. Viac informácií nájdete nižšie, alebo kontaktujte janka.chladecka@euba.sk

Prihlásiť sa do súťaže

Dobrovoľníci upravili okolie pumptracku

Nová pumptracková dráha v Parku športovcov má ambíciu stať sa obľúbeným miestom veľkých aj malých cyklistov. V nedeľu 25.4.2021 si viacerí z nich bez ohľadu na vek vyhrnuli rukávy, aby vyčistili a upravili okolie. Tešíme sa, že sa v našom meste budujú komunity, ktoré vedia spojiť sily pre dobrú vec. 

Titulná obrázok
 
 

  Stiahnuť aplikáciu

  Nastavenie vašeho účtu